Eğitim Takvimi

 Değişimin Nurlu Anahtarı - DNA

 Yaratıcı gücün bedensel varlığımızı bin bir nakış, yüz binler sanat ve milyarlarca şifre ile yaratmış olduğu artık kimse için bir sır değildir. İnsan bedeni öylesine gizemli ve sırlı bir kitap olarak yazılmıştır ki, bugün o sırların keşfedilebilmesi gibi bir imkan ile karşı karşıya bulunmaktayız.

   "Bu asırda genlerimizin değişmez olmayıp, çeşitli etkenlere göre değişebildikleri gibi kayda değer bir keşif yaşanmıştır. Herhangi bir eksikliği  sebebi ile bazı sportif alanlarda başarısızlık yaşayan bir takım insanların ebeveynlerini suçladığına ve konuyu genetik bir transfer yetersizliğine bağladıklarına şahit olabilmekteyiz.

   Genetik olarak bazı yetenek ve becerilerin yoksunluğunun yaşanabilmesi doğrudur. Bununla birlikte kalıtımsal olarak bu tür olumsuzluklara maruz olan insanın bilmesi gereken çok önemli bir bilgi de şudur ki; genlerin işlevlerini ve çalışma yönlerini değiştirebilen açma/kapama anahtarları insanın iradesine tabidir.

   Mesela, disiplinli bir şekilde spor, egzersiz ve fiziksel etkinlikler yapan insanların kaslarını daha güçlü hale getiren ve sağlıklı olmayı sağlayan "iyi” genleri aktive ederek devreye sokabildikleri ve buna bağlı olarak zararlı genleri pasivize ettikleri bilinmektedir.

   Bu açma/kapama anahtarlarını etkileyen diğer bir öge de çevredir. Olumlu ve iyimser çevrelere girenlerde iyi genler harekete geçerken, söz konusu genlerin gizli potansiyeli açığa çıkmaktadır. Aslında buradaki en şaşırtıcı konu, açma/kapama mekanizmasını zihinsel tavrımızın doğrudan etkilemekte olduğu gerçeğidir. Araştırmalar düşünme alışkanlıklarımızın genlerimiz üzerinde olağanüstü etkiler oluşturduğunu ortaya koymaktadır.

   Hayatımızın devam edebilmesi için vücudumuzda devam edegelmekte olan öyle muhteşem mekanizmalar ve iki kutup arasına sığmayacak büyüklükteki sayı ve olasılıklarla ancak açıklanabilecek öylesine büyük matematik işlemleri vardır ki, insanın bu sürece bilinçli bir şekilde hükmettiğini düşünmek bilim önünde tam bir trajikomedidir.

   Genlerimizin bu süreçte nasıl ve neyden etkilendiğini bilmek elbette hayatımızı kolaylaştıracaktır. DNA-Değişimin Nurlu Anahtarı programı özgün ve mistik içeriği ile bize bu yolu ve bu yolda yol almanın kodlarını sunmaktadır.Kendi gerçekliğini fark edebilmek için, kendin zannettiğin kişiyi terk etmelisin
Enver NUGAY