Basından

 Etkili iletişim Teknikleri Konferansı

DENİZLİ BELEDİYESİ YG 21 GENÇLİK MECLİSİ’NİN DÜZENLEDİĞİ ETKİLİ İLETİŞİM TEKNİKLERİ KONFERANSI, YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
17.04.2008

Denizli Belediyesi YG 21 Gençlik Meclisi’nin düzenlediği ‘Etkili İletişim Teknikleri’ konulu konferans yoğun ilgi gördü.

Denizli Ticaret Odası’nda düzenlenen ve Kişisel Gelişim Uzmanı Enver Nugay’ın eğitim verdği toplantıya, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hayrettin Duran, Gençlik Meclisi üyeleri ile lise öğrenci temsilcileri katıldı.
   Kişisel Gelişim Uzmanı Enver Nugay, insanların en büyük probleminin başında, hayallerini bir disiplin içinde kurmayışı olduğuna dikkat çekti.
   Dengesiz ve düzensiz beslenmenin insan bedenine zarar verdiği gibi olmayacak disiplinsiz hayal kurmanın da ruha zarar verdiğini ifade eden Nugay, şöyle devam etti:
   ‘2. Dünya Savaşı’nda Almanya’da ilginç bir olay yaşandı. Bir kişi, askerler tarafından işkence edildi ve sonra gözleri önünde eşi ve çocukları öldürüldü. Ardından taş ocağına götürülüp günlerce işkence yapılıp zor şartlarda çalıştırıldı. Bu kişi, böyle baskıcı bir ortamda, (nasıl kurtulabilirim?) düşüncesindeydi. Çevresindekiler bırak kurtulmayı yaşadığına dua et diyorlardı. Bir gün ortalıkta iğrenç bir koku hissettiler. Biraz ilerde oluşturulan gaz odalarında kadınlar ve çocuklar öldürülmüştü. Bu kişi çırıl çıplak soyunup cesetlerin götürüldüğü kamyona binip ölü taklidi yaptı. Gece kamyon molada  durduğunda karanlıktan faydalanıp kaçtı. Yıllar sonra Amerika’ya gittiğinde bu anılarını yazdı.’
   Kişisel Gelişim Uzmanı Nugay, verdiği örnekten yola çıkarak salonda bulunanlara ‘Acaba kim bu kadar acı bir hayat yaşadı?’ sorunu sordu. Nugay, kimsenin bu kadar acı içinde yaşamadığını belirterek, ‘Bu kişinin yaptığı tek iş, yaşadığı bu zor şartlarda doğru hayal kurmasıdır. Zor şartlar altında hayata doğru şeyler sormuştur. Hayata doğru sorular sorulursa hayat size doğru cevaplar verir. Çünkü size gözü veren kudret ışığı, kulağı veren kudret sesi yaratmıştır. Burada abur cubur yenildiğinde beden zarar görürse, olmayacak hayal kurmak da ruha zararın verdiğini bilmektir. Bizim en büyük problemimiz, hayallerimizi bir disiplin içinde kurmayışımızdır’ dedi.
   Denizli Belediyesi YG 21 Gençlik Meclisi’nin eğitim seminerlerine devam edeceği bildirildi.

DENİZLİ BELEDİYESİ YG 21 GENÇLİK MECLİSİ’NİN DÜZENLEDİĞİ ETKİLİ İLETİŞİM TEKNİKLERİ KONFERANSINA KATILAN 220 KİŞİYE, SERTİFİKA VERİLDİ
29.04.2008

   Denizli Belediyesi YG 21 Gençlik Meclisi’nin düzenlediği ‘Etkili İletişim Teknikleri’ konulu seminer sona erdi. Konferansa katılan 220 kişiye sertifika verildi.  
Denizli Ticaret Odası’nda düzenlenen ve Kişisel Gelişim Uzmanı Enver Nugay’ın eğitim verdiği seminer, 1 hafta sürdü. Açılışa, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hayrettin Duran, Gençlik Meclisi üyeleri ile lise öğrenci temsilcileri katıldı.
   Kişisel Gelişim Uzmanı Enver Nugay’ın seminerine, lise kulüp öğrenci başkanları, Öğrenci Meclisi Başkanları ve YG 21  Gençlik Meclisi üyeleri olmak üzere yaklaşık olarak 220 genç katıldı. Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Gökoğlan, toplantının tamamlanmasının ardından Nugay’a teşekkür plaketi sundu.
   YG 21 Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Paksu, öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla bu toplantıları düzenlediklerini söyledi.  Paksu, desteklerinden dolayı Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ve Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a teşekkür etti.
   Daha sonra, toplantıya katılan 220 kişiye, sertifika verildi.
Gelişim ve değişim içeriden başlayan bir süreçtir.
Enver NUGAY