Basından

 GENÇLERE REHBER OLACAKLAR

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan Hayat Rehberim Projesi kapsamında 98 rehber öğretmene eğitim verildi.
09 Kasım 2015 Pazartesi 08:43
 Eğitim Araçları salonunda düzenlenen eğitim programına 98 rehber öğretmen ile çok sayıda gönüllü öğretmen katıldı. Eğitim sonrasında öğretmenlere katılım sertifikası dağıtıldı.
 Rehber öğretmenlere yönelik düzenlenen eğitimleri CBÜ Öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Hürriyet Bilge, Yrd. Doç. Dr. İsmet Koç, öğretim görevlisi Gülenaz Selçuk, Uzm. Psikolog Tuğçe Özer Usta, Zihin Mentörü Enver Nugay ve Eğitim Danışmanı Ergül Özkul verdi.
 Ar-Ge’den sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş, projenin 2015-2016 eğitim öğretim yılında hayata geçtiğini ve Yunusemre, Şehzadeler ile Saruhanlı ilçelerinin pilot ilçeler olarak kabul edildiğini söyledi. Projenin amacından bahseden Okumuş, “Pilot ilçelerdeki liselerde eğitim görmekte olan öğrencilerin yaşamlarında toplum değerlerine saygı, ahlak ve sorumluluk duygusu geliştirmeyi, akademik süreçlerinde başarılarını daha da artırmayı, aileleri ile işbirliğini güçlendirmeyi ve eğitsel birlikteliği sağlamaktır. Bu kapsamda 5 farklı eğitim konusu 98 rehber öğretmen ve gönüllü öğretmenlere eğitim verilerek öğretmenlerimizde farkındalık yaratarak öğrenciler üzerinde etki oluşturulması sağlandı” dedi. Konuşmanın ardından eğitime katılan gönüllü öğretmenler ve rehber öğretmenlere katılım belgeleri takdim edildi.
Kendi gerçekliğini fark edebilmek için, kendin zannettiğin kişiyi terk etmelisin
Enver NUGAY