Basından

 Kişisel Gelişim Kursuna Yoğun ilgi

Eğitime destekte sınır tanımayan Denizli Belediyesi, Tarihi Balcı Evi'nde yüzlerce kursiyere ücretsiz kişisel gelişim eğitimi veriyor. Kişisel Gelişim Uzmanı Enver Nugay, Balcı Konağı’nda ücretsiz olarak düzenlenen kursta kuantum, etkili hafıza teknikleri ve toplum önünde konuşma konuları hakkında bilgi aktardı.17.01.2014 
Kursta öğrendikleri bilgilerin yaşamlarının her alanında kendilerine yardımcı olduğunu ifade eden kursiyerler, böyle faydalı kursları kendileriyle buluşturdukları için Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür ettiklerini söylediler.

Kasım ayının ilk haftası başlayan ve Ocak ayının son haftası tamamlanacak kurslar, 3 farklı gruplar halinde 200 kursiyerin katılımıyla devam ediyor.
Eğitimin içeriği ile ilgili bilgiler veren Enver Nugay, ''Bu eğitimlerde iletişim, takım çalışması, yönetim becerileri anlatılıyor. Beden dilimizi nasıl kullanmamız gerektiği, kendimizi nasıl doğru ifade etmemiz gerektiği, karşımızdaki kişiyi nasıl daha etkin dinlememiz gerektiği, takım çalışmasının önemi, birimler arası ilişkilerin nasıl artırılacağı, yardımlaşmayı nasıl artırabileceğimizi konuşuyor, bunlar üzerinde duruyoruz. Yönetim becerileri eğitiminde ise günümüz yönetim tekniklerinin nasıl kullanılacağı ve performansın nasıl artırılacağı konusunda ipuçları veriyoruz. Kaynakların daha verimli kullanılması konusunda ders niteliğinde değil de uygulamalar, tartışmalar, grup çalışmaları, bilgi ve tecrübe paylaşımları gerçekleştiriyoruz. Son derece keyifli ve verimli bir eğitim süreci geçiriyoruz. Denizli Belediyesi’ne bu kapsamda teşekkür ederim" dedi.


BU SÖZCÜKLERİ HAFIZANIZDAN SİLİN ATIN
   Enver Nugay, olumsuzluk içeren sözcüklerin kullanılmasından vazgeçilmesi gerektiğini kaydettiği derste, 'Belki, hayır, yapamam, imkansız, bilmiyorum, kararsızım ve sonra kelimelerini kullanmayı artık bırakmalıyız. Bu sözcükler, kararsızlık, başarısızlık, olumsuzluk içeriyor. Biz sözcüklerimizle konuştuğumuz insanların düşüncelerini etkileyebiliriz. Bu sözcükleri hayatımızdan söküp attığımız anda başarıya giden yolu keşfetmiş oluruz. Bir de bunların etkili olabilmesi için bunları silip atın diyen kişinin de güncel yaşamında kullanmaması gerekir' dedi.


İŞTE ALTIN SÖZCÜKLER

   Hayatımızdan silip atacağımız kelimeler yerine insanları umutlandıran, olumsuzluk içermeyen, yapıcı kelimelerin seçilmesi gerektiğini kaydeden Nugay, 'Yapamam yerine yapabilirim kullanılabilir. Zaman oluşturabilirim, kesinlikle, neden olmasın, öğrenebilirim, bu defa oluyor ve şimdi kelimelerini kullanmalıyız. Bunların hayatımızı ve hitap ettiğimiz kişiler üzerindeki etkisini kısa sürede görebiliriz' dedi.
  Derste, daha önce toplum önünde hiç konuşmamış bir kursiyer aldığı eğitimin ardından konuşmacılara hitap etti. Kursiyer Nugay'a üzerinde 'Bir Düşün Olsun' yazılı hediye verdi. 


KİŞİSEL GELİŞİM İNSAN HAYATINDA BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
   Denizli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüdaverdi Otaklı da eğitim hakkında bilgi vererek, ''Denizli Belediyesi olarak eğitime her alanda destek vermeye devam ediyoruz. Bu kapsamda vatandaşlarımıza yönelik ücretsiz kurslar düzenleyerek eğitim almalarını sağlıyoruz. Kasım ayının ilk haftasında başlayan ve Ocak ayı sonunda bitecek olan kurslarımıza bu güne kadar 200 civarında kursiyerimiz katıldı. Artık günümüzde kişisel gelişim oldukça büyük bir önem teşkil etmeye başladı." dedi.
Kendi gerçekliğini fark edebilmek için, kendin zannettiğin kişiyi terk etmelisin
Enver NUGAY