Basından

 ORTA ÖĞRETİM KURUMLARINDA ÇALIŞAN ÖĞRETMENLER SEMİNER ALIYOR

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı mesleki çalışmalar kapsamında İlimizdeki Ortaöğretim kurumlarında çalışan tüm öğretmenlerimize verilen seminerler devam ediyor.
 Aşağıda yer alan çalışma takvimi doğrultusunda ilimizdeki ortaöğretim kurumlarında çalışan tüm öğretmenlerimize 2014-2015 eğitim-öğretim yılına ait ‘’mesleki çalışmalar  kapsamında seminer veriliyor. Verilen seminerlere katılarak, öğretmenlerimizin heyecanına ortak olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE yaptığı açıklamalarda, 2014-2015 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dilerken, bilginin hızla değiştiği günümüzde bilgilerini güncellemeleri, yeni gelişmelerden haberdar olmaları için paylaşımlarda bulunmak üzere planladığımız bu seminerleri çok önemsediğini ve yoğun katılımlardan da ayrıca  memnun olduğunu söyledi.  Yoğun çalışmalarına rağmen, bizleri kırmayarak davetimizi kabul eden tüm akademisyen arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum, dedi. Seminerlere Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Oktay DENİZ ve Aydın Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ile Şube Müdürleri katıldı.
4 Eylül 2014 Perşembe
İlimizdeki Ortaöğretim kurumlarında çalışan tüm Matematik öğretmenlerine “MATEMATİK ÖĞRETİMİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR” ve “SINIF YÖNETİMİ” konularında ADÜ Meandros Salonunda seminer verildi. Seminere İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE ile Maarif Müfettişleri Başkanı Sayın Oktay DENİZ katıldı.
Sınıf Yönetimi konusunda Semineri İzmir Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Aylin KÖYALAN ve Matematik Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar konusunda da İzmir Üniversitesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Mehmet KURT vermiştir.
8 Eylül 2014 Pazartesi
İlimizdeki Ortaöğretim kurumlarındaki tüm Edebiyat öğretmenlerine “EDEBİYAT ÖĞRETİMİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR” ve DİVAN EDEBİYATININ ANLATIMI konusunda verilen seminerde konuşmacı olarak Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Şerife YALÇINKAYA katılmıştır. ADÜ Meandros Salonundaki seminere ADÜ’nden bir grup öğretim üyesi de dinleyici olarak katıldı.
9 Eylül 2014 Salı
İlimizdeki Ortaöğretim kurumlarında çalışan tüm Fizik, Kimya ve Biyoloji branşlarında görev yapan öğretmenlere “FİZİK, KİMYA ve BİYOLOJİ ÖĞRETİMİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR” konusunda seminer verilmiştir. Semineri Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim üyelerinden
Yrd. Doç. Dr. Burak FEYZİOĞLU (Kimya),
Doç. Dr. Hatice ÖZENOĞLU (Biyoloji) ve
Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim üyelerinden
Yrd. Doç. Dr. Zafer TANEL (Fizik) birlikte vermişlerdir. 
9 Eylül 2014 Salı
Din Öğretimi konularında mesleki çalışma programı kapsamında hazırlanan ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri, Arapça ve İmam Hatip Lisesi Kültür Dersleri öğretmenlerine yönelik ‘Ergenlerle İletişim, Gencin Psikolojisi ve Bir Gençlik Dili Oluşturmak’’ konularında verilen seminer, Kültür Müdürlüğü Dr. Hidayet Sayın Salonunda, Kişisel Gelişim Uzmanı Enver NUGAY tarafından verildi.
 
10 Eylül 2014 Çarşamba
Din Öğretimi konularında mesleki çalışma programı kapsamında hazırlanan ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri, Arapça ve İmam Hatip Lisesi Kültür Dersleri öğretmenlerine yönelik din öğretiminde öğretmenin rolü ve sorumluluğu ile Arapça Öğretimi konularında verilen seminer, Kültür Müdürlüğü Dr. Hidayet Sayın Salonunda Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Muammer ERBAŞ  ve Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. İdris ERDEM tarafından verildi.
11 Eylül 2014 Perşembe
 İlimiz Ortaöğretim kurumlarında çalışan tüm rehber öğretmenlerine ‘’Rehberlik Uygulamalarında yeni Yöntem ve Yaklaşımlar’’ konulu Seminer, İl Kültür Müdürlüğü Dr. Hidayet Sayın Salonunda, Ekonomi Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan ÇETİNKAYA tarafından verilecektir.
Kendi gerçekliğini fark edebilmek için, kendin zannettiğin kişiyi terk etmelisin
Enver NUGAY