Basından

 POZİTİF DÜŞÜNCE VE YAŞAM YÖNETİM SEMİNERİ YAPILDI

       Ahiyad‘ın aylık faaliyetler zincirinin bu ay ki halkası POZİTİF DÜŞÜNCE VE YAŞAM YÖNETİMİ semineriydi.19 Nisan 2011 Salı akşamı Ahiyad toplantı salonunda gerçekleşen seminere Zihin Mentörü Enver NUGAY (Kişisel Gelişim Uzmanı) sundu.
      Nugay konuşmasına zihnin sağlıklı, sistematik, düzenli ve disiplinli bir şekilde düşünmesini ve insanın pozitif düşünce ile yaşamasını sağladığını ifade ettiğini söyledi.
       Yaratan bizi hayır üzerine yaratmıştır. Olumluluk pozitif düşünce üzerine yaratılmıştır.
       İnsanoğlu yaratılış itibariyle hayra daha yatkındır ve güzel şeyler, olumlu şeyler yapmak güzel ve pozitif düşünceler içinde bulunmak insanın fıtratına daha uygundur.
       İnsan yüzündeki kaslardan %78 ‘i pozitif ve olumlu duyguları ifade etmek için yaratılmıştır. Olumlu olmak güler yüzlü olmak pozitif olmak için kullanılır. %22’si de kızgınlık öfke hali ve diğer kötü durumlar için kullanılır. Bu da demektir ki insan büyük  bir bölümüyle olumlu ve pozitif bir varlığı ifade etmektedir.
       Ontolojik sorgulamalar insanın yaratılışı ilgili sorgulama sürecini onu yaratan kudretin ve iradenin paralelinde uygulanması ve oluşmasıdır.
       Yaratıldığını fark etmeyen yaratıldığını kabul etmeyen ve düşünmeyen bir insan bu dünyada doğru bir yol izlemesi mümkün değildir.
       Batı anlayışına göre insan bağımsız ve bencil bir varlıktır. Bunu yaparken insanla yaratıcısı arasındaki bağı kaldırmak istemektedir. Batının bu anlayışını pozitif ve olumlu düşünmeye aykırıdır.
       Olumlu ve güzel işleri ve davranışları yapmanın ilk adımı olumlu ve pozitif düşünce olduğunu ifade eden Nugay seminere katılan üyelerimize pozitif düşünce ve yaşam yönetimi konusunda değişik hikayeler ve örneklerle toplantıyı sürdürmüştür.
       Semirene 75 üyemizin katıldığı gecede semineri sunan Zihin Mentörü Enver NUGAY’a Ahiyad Başkanı Ali Ordu tarafından AHİLİĞİN  TEMEL İLKELERİ  tablosu hediye edilmiştir.
Gelişim ve değişim içeriden başlayan bir süreçtir.
Enver NUGAY