İnsanlar yaşantılamak istemedikleri şeylere kulaklarını da tıkarlar
Enver NUGAY

Basından Haberler

POZİTİF DÜŞÜNCE VE YAŞAM YÖNETİMİ SEMİNERİ YAPILDI

       Ahiyad‘ın aylık faaliyetler zincirinin bu ay ki halkası POZİTİF DÜŞÜNCE VE YAŞAM YÖNETİMİ semineriydi.19 Nisan 2011 Salı akşamı Ahiyad toplantı salonunda gerçekleşen seminere Zihin Mentörü Enver NUGAY (Kişisel Gelişim Uzmanı) sundu.
      Nugay konuşmasına zihnin sağlıklı, sistematik, düzenli ve disiplinli bir şekilde düşünmesini ve insanın pozitif düşünce ile yaşamasını sağladığını ifade ettiğini söyledi.
       Yaratan bizi hayır üzerine yaratmıştır. Olumluluk pozitif düşünce üzerine yaratılmıştır.
       İnsanoğlu yaratılış itibariyle hayra daha yatkındır ve güzel şeyler, olumlu şeyler yapmak güzel ve pozitif düşünceler içinde bulunmak insanın fıtratına daha uygundur.
       İnsan yüzündeki kaslardan %78 ‘i pozitif ve olumlu duyguları ifade etmek için yaratılmıştır. Olumlu olmak güler yüzlü olmak pozitif olmak için kullanılır. %22’si de kızgınlık öfke hali ve diğer kötü durumlar için kullanılır. Bu da demektir ki insan büyük  bir bölümüyle olumlu ve pozitif bir varlığı ifade etmektedir.
       Ontolojik sorgulamalar insanın yaratılışı ilgili sorgulama sürecini onu yaratan kudretin ve iradenin paralelinde uygulanması ve oluşmasıdır.
       Yaratıldığını fark etmeyen yaratıldığını kabul etmeyen ve düşünmeyen bir insan bu dünyada doğru bir yol izlemesi mümkün değildir.
       Batı anlayışına göre insan bağımsız ve bencil bir varlıktır. Bunu yaparken insanla yaratıcısı arasındaki bağı kaldırmak istemektedir. Batının bu anlayışını pozitif ve olumlu düşünmeye aykırıdır.
       Olumlu ve güzel işleri ve davranışları yapmanın ilk adımı olumlu ve pozitif düşünce olduğunu ifade eden Nugay seminere katılan üyelerimize pozitif düşünce ve yaşam yönetimi konusunda değişik hikayeler ve örneklerle toplantıyı sürdürmüştür.
       Semirene 75 üyemizin katıldığı gecede semineri sunan Zihin Mentörü Enver NUGAY’a Ahiyad Başkanı Ali Ordu tarafından AHİLİĞİN  TEMEL İLKELERİ  tablosu hediye edilmiştir.Etkinlik ve Eğitim Takvimi

Kuantum Farkındalık

Farkındalık Nedir (Bilinenin aksine) Farkındalık Katmanları ( Farkındalık Hiyerarşisi ) Farkındalık Yoksunluğu ve Acı Acı nasıl oluşur ( Istırap) Gözlemci misin, Analizci mi? Yaşam ve Ölüm Döngüsü Zihnin Sağaltılması, Medidatif Uygulamalar İçindeki İnsan Ol Merkez Sensin An ve İnsan Ân'ı tanı, tanımla, anla ve hakkıyla yaşa l! Sırrını Bilmeyene Zaman Zindandır, Bilene Seyran İyiliğini Fark Et, Yol Kolaylaşsın

inceleyin
Değişimin Nurlu Anahtarı - DNA

Yaratıcı gücün bedensel varlığımızı bin bir nakış, yüz binler sanat ve milyarlarca şifre ile yaratmış olduğu artık kimse için bir sır değildir. İnsan bedeni öylesine gizemli ve sırlı bir kitap olarak yazılmıştır ki, bugün o sırların keşfedilebilmesi gibi bir imkan ile karşı karşıya bulunmaktayız. Genlerimizin bu süreçte nasıl ve neyden etkilendiğini bilmek elbette hayatımızı kolaylaştıracaktır. DNA-Değişimin Nurlu Anahtarı programı özgün ve mistik içeriği ile bize bu yolu ve bu yolda yol almanın kodlarını sunmaktadır.

inceleyin
Yaşamın Gizli Mimarı - Bilinçaltı

İnsanın yapması gereken en önemli şey, kendisine bu muhteşem krediyi açan ve ihsanda bulunan Yaradan’ının sistemi nasıl çalışıyor anlamak ve yararlanmak. Zaten dikkatli bir şekilde baktığınızda tarihteki inanılmaz tüm icat, keşif ve buluşların hikayelerinde mucize diye adlandırılan detaylar vardır. İşte bu, bilinçaltının gücünü devreye sokabilmiş insanların yaşamış olduğu kolaylık ya da mazhar oldukları ihsan olarak değerlendirilebilir.

inceleyin
Kuantum Niyet & Kuantum Şifa

İnsan bedensel yolculuk yapan bir ruhtur. Aslı ruh olan insanın aslında tüm problemleri en başta kendisini yanlış tanımasından ve yanlış tanımlamasından kaynaklanmaktadır. Zaten tüm yanlışlar başlangıçlarla ilgilidir. Kendini bir beden olarak gören insanın dış dünya ile tüm bağı ve ilişkisi bedensel bir içerikle sınırlı kalmaya mahkum olmaktadır

inceleyin
DKD Gelişim Programı

Bu program, DKD-Temel eğitimi ile kazanılan farkındalık ve donanımların karakterimizde yerleşik hale gelmesi, neredeyse tüm reflekslerimizin bu farkındalık seviyesiyle oluşması ve en mühimi 7/24 sürekli derin farkındalık halinin devam ederek hep öğrenmek, hep fark etmek ve akış ve kabul dengesini daim tutmamızı sağlamayı hedeflemektedir.

inceleyin
KUANTUM DÜŞÜNCE KUR’AN-TUM YORUM

Newton ile temelleri atılan mekanik fizik kuramı, evreni mekanik ve kütlesel bir sistem olarak algılama esası üzerine dayanıyordu. Ağırlık, kütle, yerçekimi ve optik yasaları keşfeden Newton’un mekanik fizik anlayışı daha sonra hem felsefi olarak yaşamsal bir karşılık hem de teknolojik olarak endüstri devriminin oluşmasıyla karşılık bulmuştur.

inceleyin