Değişim, yaratılışın ilâhî bir kuralıdır. Direnmeyin yeter
Enver NUGAY

Basından Haberler

GENÇLERE REHBER OLACAKLAR

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan Hayat Rehberim Projesi kapsamında 98 rehber öğretmene eğitim verildi.
09 Kasım 2015 Pazartesi 08:43
 Eğitim Araçları salonunda düzenlenen eğitim programına 98 rehber öğretmen ile çok sayıda gönüllü öğretmen katıldı. Eğitim sonrasında öğretmenlere katılım sertifikası dağıtıldı.
 Rehber öğretmenlere yönelik düzenlenen eğitimleri CBÜ Öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Hürriyet Bilge, Yrd. Doç. Dr. İsmet Koç, öğretim görevlisi Gülenaz Selçuk, Uzm. Psikolog Tuğçe Özer Usta, Zihin Mentörü Enver Nugay ve Eğitim Danışmanı Ergül Özkul verdi.
 Ar-Ge’den sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş, projenin 2015-2016 eğitim öğretim yılında hayata geçtiğini ve Yunusemre, Şehzadeler ile Saruhanlı ilçelerinin pilot ilçeler olarak kabul edildiğini söyledi. Projenin amacından bahseden Okumuş, “Pilot ilçelerdeki liselerde eğitim görmekte olan öğrencilerin yaşamlarında toplum değerlerine saygı, ahlak ve sorumluluk duygusu geliştirmeyi, akademik süreçlerinde başarılarını daha da artırmayı, aileleri ile işbirliğini güçlendirmeyi ve eğitsel birlikteliği sağlamaktır. Bu kapsamda 5 farklı eğitim konusu 98 rehber öğretmen ve gönüllü öğretmenlere eğitim verilerek öğretmenlerimizde farkındalık yaratarak öğrenciler üzerinde etki oluşturulması sağlandı” dedi. Konuşmanın ardından eğitime katılan gönüllü öğretmenler ve rehber öğretmenlere katılım belgeleri takdim edildi.Etkinlik ve Eğitim Takvimi

Kuantum Farkındalık

Farkındalık Nedir (Bilinenin aksine) Farkındalık Katmanları ( Farkındalık Hiyerarşisi ) Farkındalık Yoksunluğu ve Acı Acı nasıl oluşur ( Istırap) Gözlemci misin, Analizci mi? Yaşam ve Ölüm Döngüsü Zihnin Sağaltılması, Medidatif Uygulamalar İçindeki İnsan Ol Merkez Sensin An ve İnsan Ân'ı tanı, tanımla, anla ve hakkıyla yaşa l! Sırrını Bilmeyene Zaman Zindandır, Bilene Seyran İyiliğini Fark Et, Yol Kolaylaşsın

inceleyin
Değişimin Nurlu Anahtarı - DNA

Yaratıcı gücün bedensel varlığımızı bin bir nakış, yüz binler sanat ve milyarlarca şifre ile yaratmış olduğu artık kimse için bir sır değildir. İnsan bedeni öylesine gizemli ve sırlı bir kitap olarak yazılmıştır ki, bugün o sırların keşfedilebilmesi gibi bir imkan ile karşı karşıya bulunmaktayız. Genlerimizin bu süreçte nasıl ve neyden etkilendiğini bilmek elbette hayatımızı kolaylaştıracaktır. DNA-Değişimin Nurlu Anahtarı programı özgün ve mistik içeriği ile bize bu yolu ve bu yolda yol almanın kodlarını sunmaktadır.

inceleyin
Yaşamın Gizli Mimarı - Bilinçaltı

İnsanın yapması gereken en önemli şey, kendisine bu muhteşem krediyi açan ve ihsanda bulunan Yaradan’ının sistemi nasıl çalışıyor anlamak ve yararlanmak. Zaten dikkatli bir şekilde baktığınızda tarihteki inanılmaz tüm icat, keşif ve buluşların hikayelerinde mucize diye adlandırılan detaylar vardır. İşte bu, bilinçaltının gücünü devreye sokabilmiş insanların yaşamış olduğu kolaylık ya da mazhar oldukları ihsan olarak değerlendirilebilir.

inceleyin
Kuantum Niyet & Kuantum Şifa

İnsan bedensel yolculuk yapan bir ruhtur. Aslı ruh olan insanın aslında tüm problemleri en başta kendisini yanlış tanımasından ve yanlış tanımlamasından kaynaklanmaktadır. Zaten tüm yanlışlar başlangıçlarla ilgilidir. Kendini bir beden olarak gören insanın dış dünya ile tüm bağı ve ilişkisi bedensel bir içerikle sınırlı kalmaya mahkum olmaktadır

inceleyin
DKD Gelişim Programı

Bu program, DKD-Temel eğitimi ile kazanılan farkındalık ve donanımların karakterimizde yerleşik hale gelmesi, neredeyse tüm reflekslerimizin bu farkındalık seviyesiyle oluşması ve en mühimi 7/24 sürekli derin farkındalık halinin devam ederek hep öğrenmek, hep fark etmek ve akış ve kabul dengesini daim tutmamızı sağlamayı hedeflemektedir.

inceleyin
KUANTUM DÜŞÜNCE KUR’AN-TUM YORUM

Newton ile temelleri atılan mekanik fizik kuramı, evreni mekanik ve kütlesel bir sistem olarak algılama esası üzerine dayanıyordu. Ağırlık, kütle, yerçekimi ve optik yasaları keşfeden Newton’un mekanik fizik anlayışı daha sonra hem felsefi olarak yaşamsal bir karşılık hem de teknolojik olarak endüstri devriminin oluşmasıyla karşılık bulmuştur.

inceleyin