Dünya geldiğimiz yer değil, geçtiğimiz yerdir
Enver NUGAY

Basından Haberler

Denizli Belediyesinden Kültürel Yozlaşma Ve Aile Toplantısı

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Aile Düzeni Koruma ve Kültürümüzü Yaşatma Grubu, Kültürel Yozlaşma ve Aile konulu eğitim toplantısı düzenledi.

Denizli Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıda, Kişisel Gelişim Uzmanı Enver Nugay, meclis üyesi kadınlara kültürel yozlaşma ve aile hakkında geniş bilgi verdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Gökşin, 2009-2010 döneminde çalışma grubu oluşturulduğunu belirterek, "Gruplar oluşturulurken ilk olarak ilimizdeki boşanma oranı dikkatimizi çekti. TV ekranlarından bize dikte edilen parçalanmış aile yapısı programları da bizleri çok üzüyordu. Bu nedenle Aile Düzeni Koruma ve Kültürümüzü Yaşatma başlığı altında grup oluşturmaya karar verdik. Bu konunun da önemli olduğunu düşünerek ele aldık" dedi. Kişisel Gelişim Uzmanı Enver Nugay da, aile üyeleri ve insanların birbirleri arasındaki iletişimin önemine değindi. Yaşamın fazlasıyla ciddiye alınması gereken bir süreç olduğunu belirten Enver Nugay, "Tüfeğinizin içinde bir tek mermi var. Tüfeğinizi doğrulttuğunuzda hedefi vurmak zorundasınız. Tüfekte bir tane daha mermi yok. Yani hayat bir kere yaşanacak. Tecrübeler bir kere yaşanacak. Bu hayatta da doğru bir hedefe yönelirsek yaşamın bir anlamı olur. Yaşama gücümüzü artıran da bir tek faktör var, o da iletişim ve haberleşmedir" dedi. İletişimin çok önemli olduğunu ifade eden Nugay, "Savaşlarda dahi ilk yapılan iş düşmanın iletişim bağını kopartmaktır. Ne kadar haberleşme sistemi varsa hepsi etkisiz hale getirilir. Haberleşme olmayınca bir ordu kendi gücünü ve bütüncül hareket etme özelliğini kaybediyor. Aileler de haberleşme, iletişim kurma becerisinden maruz kalırsa, bugün dünyada topsuz tüfeksiz sürdürülen savaşı kaybetmeye mahkumdur" dedi. Enver Nugay, bu nedenle kültürün yozlaştırılması ve iletişim ağlarının tahribatına izin verilmemesi gerektiğini ifade etti.Etkinlik ve Eğitim Takvimi

Kuantum Farkındalık

Farkındalık Nedir (Bilinenin aksine) Farkındalık Katmanları ( Farkındalık Hiyerarşisi ) Farkındalık Yoksunluğu ve Acı Acı nasıl oluşur ( Istırap) Gözlemci misin, Analizci mi? Yaşam ve Ölüm Döngüsü Zihnin Sağaltılması, Medidatif Uygulamalar İçindeki İnsan Ol Merkez Sensin An ve İnsan Ân'ı tanı, tanımla, anla ve hakkıyla yaşa l! Sırrını Bilmeyene Zaman Zindandır, Bilene Seyran İyiliğini Fark Et, Yol Kolaylaşsın

inceleyin
Değişimin Nurlu Anahtarı - DNA

Yaratıcı gücün bedensel varlığımızı bin bir nakış, yüz binler sanat ve milyarlarca şifre ile yaratmış olduğu artık kimse için bir sır değildir. İnsan bedeni öylesine gizemli ve sırlı bir kitap olarak yazılmıştır ki, bugün o sırların keşfedilebilmesi gibi bir imkan ile karşı karşıya bulunmaktayız. Genlerimizin bu süreçte nasıl ve neyden etkilendiğini bilmek elbette hayatımızı kolaylaştıracaktır. DNA-Değişimin Nurlu Anahtarı programı özgün ve mistik içeriği ile bize bu yolu ve bu yolda yol almanın kodlarını sunmaktadır.

inceleyin
Yaşamın Gizli Mimarı - Bilinçaltı

İnsanın yapması gereken en önemli şey, kendisine bu muhteşem krediyi açan ve ihsanda bulunan Yaradan’ının sistemi nasıl çalışıyor anlamak ve yararlanmak. Zaten dikkatli bir şekilde baktığınızda tarihteki inanılmaz tüm icat, keşif ve buluşların hikayelerinde mucize diye adlandırılan detaylar vardır. İşte bu, bilinçaltının gücünü devreye sokabilmiş insanların yaşamış olduğu kolaylık ya da mazhar oldukları ihsan olarak değerlendirilebilir.

inceleyin
Kuantum Niyet & Kuantum Şifa

İnsan bedensel yolculuk yapan bir ruhtur. Aslı ruh olan insanın aslında tüm problemleri en başta kendisini yanlış tanımasından ve yanlış tanımlamasından kaynaklanmaktadır. Zaten tüm yanlışlar başlangıçlarla ilgilidir. Kendini bir beden olarak gören insanın dış dünya ile tüm bağı ve ilişkisi bedensel bir içerikle sınırlı kalmaya mahkum olmaktadır

inceleyin
DKD Gelişim Programı

Bu program, DKD-Temel eğitimi ile kazanılan farkındalık ve donanımların karakterimizde yerleşik hale gelmesi, neredeyse tüm reflekslerimizin bu farkındalık seviyesiyle oluşması ve en mühimi 7/24 sürekli derin farkındalık halinin devam ederek hep öğrenmek, hep fark etmek ve akış ve kabul dengesini daim tutmamızı sağlamayı hedeflemektedir.

inceleyin
KUANTUM DÜŞÜNCE KUR’AN-TUM YORUM

Newton ile temelleri atılan mekanik fizik kuramı, evreni mekanik ve kütlesel bir sistem olarak algılama esası üzerine dayanıyordu. Ağırlık, kütle, yerçekimi ve optik yasaları keşfeden Newton’un mekanik fizik anlayışı daha sonra hem felsefi olarak yaşamsal bir karşılık hem de teknolojik olarak endüstri devriminin oluşmasıyla karşılık bulmuştur.

inceleyin