Dünya geldiğimiz yer değil, geçtiğimiz yerdir
Enver NUGAY

Basından Haberler

Etkili İletişim Teknikleri Konferansı

DENİZLİ BELEDİYESİ YG 21 GENÇLİK MECLİSİ’NİN DÜZENLEDİĞİ ETKİLİ İLETİŞİM TEKNİKLERİ KONFERANSI, YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
17.04.2008

Denizli Belediyesi YG 21 Gençlik Meclisi’nin düzenlediği ‘Etkili İletişim Teknikleri’ konulu konferans yoğun ilgi gördü.

Denizli Ticaret Odası’nda düzenlenen ve Kişisel Gelişim Uzmanı Enver Nugay’ın eğitim verdği toplantıya, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hayrettin Duran, Gençlik Meclisi üyeleri ile lise öğrenci temsilcileri katıldı.
   Kişisel Gelişim Uzmanı Enver Nugay, insanların en büyük probleminin başında, hayallerini bir disiplin içinde kurmayışı olduğuna dikkat çekti.
   Dengesiz ve düzensiz beslenmenin insan bedenine zarar verdiği gibi olmayacak disiplinsiz hayal kurmanın da ruha zarar verdiğini ifade eden Nugay, şöyle devam etti:
   ‘2. Dünya Savaşı’nda Almanya’da ilginç bir olay yaşandı. Bir kişi, askerler tarafından işkence edildi ve sonra gözleri önünde eşi ve çocukları öldürüldü. Ardından taş ocağına götürülüp günlerce işkence yapılıp zor şartlarda çalıştırıldı. Bu kişi, böyle baskıcı bir ortamda, (nasıl kurtulabilirim?) düşüncesindeydi. Çevresindekiler bırak kurtulmayı yaşadığına dua et diyorlardı. Bir gün ortalıkta iğrenç bir koku hissettiler. Biraz ilerde oluşturulan gaz odalarında kadınlar ve çocuklar öldürülmüştü. Bu kişi çırıl çıplak soyunup cesetlerin götürüldüğü kamyona binip ölü taklidi yaptı. Gece kamyon molada  durduğunda karanlıktan faydalanıp kaçtı. Yıllar sonra Amerika’ya gittiğinde bu anılarını yazdı.’
   Kişisel Gelişim Uzmanı Nugay, verdiği örnekten yola çıkarak salonda bulunanlara ‘Acaba kim bu kadar acı bir hayat yaşadı?’ sorunu sordu. Nugay, kimsenin bu kadar acı içinde yaşamadığını belirterek, ‘Bu kişinin yaptığı tek iş, yaşadığı bu zor şartlarda doğru hayal kurmasıdır. Zor şartlar altında hayata doğru şeyler sormuştur. Hayata doğru sorular sorulursa hayat size doğru cevaplar verir. Çünkü size gözü veren kudret ışığı, kulağı veren kudret sesi yaratmıştır. Burada abur cubur yenildiğinde beden zarar görürse, olmayacak hayal kurmak da ruha zararın verdiğini bilmektir. Bizim en büyük problemimiz, hayallerimizi bir disiplin içinde kurmayışımızdır’ dedi.
   Denizli Belediyesi YG 21 Gençlik Meclisi’nin eğitim seminerlerine devam edeceği bildirildi.

DENİZLİ BELEDİYESİ YG 21 GENÇLİK MECLİSİ’NİN DÜZENLEDİĞİ ETKİLİ İLETİŞİM TEKNİKLERİ KONFERANSINA KATILAN 220 KİŞİYE, SERTİFİKA VERİLDİ
29.04.2008

   Denizli Belediyesi YG 21 Gençlik Meclisi’nin düzenlediği ‘Etkili İletişim Teknikleri’ konulu seminer sona erdi. Konferansa katılan 220 kişiye sertifika verildi.  
Denizli Ticaret Odası’nda düzenlenen ve Kişisel Gelişim Uzmanı Enver Nugay’ın eğitim verdiği seminer, 1 hafta sürdü. Açılışa, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hayrettin Duran, Gençlik Meclisi üyeleri ile lise öğrenci temsilcileri katıldı.
   Kişisel Gelişim Uzmanı Enver Nugay’ın seminerine, lise kulüp öğrenci başkanları, Öğrenci Meclisi Başkanları ve YG 21  Gençlik Meclisi üyeleri olmak üzere yaklaşık olarak 220 genç katıldı. Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Gökoğlan, toplantının tamamlanmasının ardından Nugay’a teşekkür plaketi sundu.
   YG 21 Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Paksu, öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla bu toplantıları düzenlediklerini söyledi.  Paksu, desteklerinden dolayı Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ve Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a teşekkür etti.
   Daha sonra, toplantıya katılan 220 kişiye, sertifika verildi.Etkinlik ve Eğitim Takvimi

Kuantum Farkındalık

Farkındalık Nedir (Bilinenin aksine) Farkındalık Katmanları ( Farkındalık Hiyerarşisi ) Farkındalık Yoksunluğu ve Acı Acı nasıl oluşur ( Istırap) Gözlemci misin, Analizci mi? Yaşam ve Ölüm Döngüsü Zihnin Sağaltılması, Medidatif Uygulamalar İçindeki İnsan Ol Merkez Sensin An ve İnsan Ân'ı tanı, tanımla, anla ve hakkıyla yaşa l! Sırrını Bilmeyene Zaman Zindandır, Bilene Seyran İyiliğini Fark Et, Yol Kolaylaşsın

inceleyin
Değişimin Nurlu Anahtarı - DNA

Yaratıcı gücün bedensel varlığımızı bin bir nakış, yüz binler sanat ve milyarlarca şifre ile yaratmış olduğu artık kimse için bir sır değildir. İnsan bedeni öylesine gizemli ve sırlı bir kitap olarak yazılmıştır ki, bugün o sırların keşfedilebilmesi gibi bir imkan ile karşı karşıya bulunmaktayız. Genlerimizin bu süreçte nasıl ve neyden etkilendiğini bilmek elbette hayatımızı kolaylaştıracaktır. DNA-Değişimin Nurlu Anahtarı programı özgün ve mistik içeriği ile bize bu yolu ve bu yolda yol almanın kodlarını sunmaktadır.

inceleyin
Yaşamın Gizli Mimarı - Bilinçaltı

İnsanın yapması gereken en önemli şey, kendisine bu muhteşem krediyi açan ve ihsanda bulunan Yaradan’ının sistemi nasıl çalışıyor anlamak ve yararlanmak. Zaten dikkatli bir şekilde baktığınızda tarihteki inanılmaz tüm icat, keşif ve buluşların hikayelerinde mucize diye adlandırılan detaylar vardır. İşte bu, bilinçaltının gücünü devreye sokabilmiş insanların yaşamış olduğu kolaylık ya da mazhar oldukları ihsan olarak değerlendirilebilir.

inceleyin
Kuantum Niyet & Kuantum Şifa

İnsan bedensel yolculuk yapan bir ruhtur. Aslı ruh olan insanın aslında tüm problemleri en başta kendisini yanlış tanımasından ve yanlış tanımlamasından kaynaklanmaktadır. Zaten tüm yanlışlar başlangıçlarla ilgilidir. Kendini bir beden olarak gören insanın dış dünya ile tüm bağı ve ilişkisi bedensel bir içerikle sınırlı kalmaya mahkum olmaktadır

inceleyin
DKD Gelişim Programı

Bu program, DKD-Temel eğitimi ile kazanılan farkındalık ve donanımların karakterimizde yerleşik hale gelmesi, neredeyse tüm reflekslerimizin bu farkındalık seviyesiyle oluşması ve en mühimi 7/24 sürekli derin farkındalık halinin devam ederek hep öğrenmek, hep fark etmek ve akış ve kabul dengesini daim tutmamızı sağlamayı hedeflemektedir.

inceleyin
KUANTUM DÜŞÜNCE KUR’AN-TUM YORUM

Newton ile temelleri atılan mekanik fizik kuramı, evreni mekanik ve kütlesel bir sistem olarak algılama esası üzerine dayanıyordu. Ağırlık, kütle, yerçekimi ve optik yasaları keşfeden Newton’un mekanik fizik anlayışı daha sonra hem felsefi olarak yaşamsal bir karşılık hem de teknolojik olarak endüstri devriminin oluşmasıyla karşılık bulmuştur.

inceleyin