Anlamını kaybeden insan aslında herşeyini kaybetmiştir
Enver NUGAY

Basından Haberler

Kişisel Gelişim Kursuna Yoğun İlgi

Eğitime destekte sınır tanımayan Denizli Belediyesi, Tarihi Balcı Evi'nde yüzlerce kursiyere ücretsiz kişisel gelişim eğitimi veriyor. Kişisel Gelişim Uzmanı Enver Nugay, Balcı Konağı’nda ücretsiz olarak düzenlenen kursta kuantum, etkili hafıza teknikleri ve toplum önünde konuşma konuları hakkında bilgi aktardı.17.01.2014 
Kursta öğrendikleri bilgilerin yaşamlarının her alanında kendilerine yardımcı olduğunu ifade eden kursiyerler, böyle faydalı kursları kendileriyle buluşturdukları için Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür ettiklerini söylediler.

Kasım ayının ilk haftası başlayan ve Ocak ayının son haftası tamamlanacak kurslar, 3 farklı gruplar halinde 200 kursiyerin katılımıyla devam ediyor.
Eğitimin içeriği ile ilgili bilgiler veren Enver Nugay, ''Bu eğitimlerde iletişim, takım çalışması, yönetim becerileri anlatılıyor. Beden dilimizi nasıl kullanmamız gerektiği, kendimizi nasıl doğru ifade etmemiz gerektiği, karşımızdaki kişiyi nasıl daha etkin dinlememiz gerektiği, takım çalışmasının önemi, birimler arası ilişkilerin nasıl artırılacağı, yardımlaşmayı nasıl artırabileceğimizi konuşuyor, bunlar üzerinde duruyoruz. Yönetim becerileri eğitiminde ise günümüz yönetim tekniklerinin nasıl kullanılacağı ve performansın nasıl artırılacağı konusunda ipuçları veriyoruz. Kaynakların daha verimli kullanılması konusunda ders niteliğinde değil de uygulamalar, tartışmalar, grup çalışmaları, bilgi ve tecrübe paylaşımları gerçekleştiriyoruz. Son derece keyifli ve verimli bir eğitim süreci geçiriyoruz. Denizli Belediyesi’ne bu kapsamda teşekkür ederim" dedi.


BU SÖZCÜKLERİ HAFIZANIZDAN SİLİN ATIN
   Enver Nugay, olumsuzluk içeren sözcüklerin kullanılmasından vazgeçilmesi gerektiğini kaydettiği derste, 'Belki, hayır, yapamam, imkansız, bilmiyorum, kararsızım ve sonra kelimelerini kullanmayı artık bırakmalıyız. Bu sözcükler, kararsızlık, başarısızlık, olumsuzluk içeriyor. Biz sözcüklerimizle konuştuğumuz insanların düşüncelerini etkileyebiliriz. Bu sözcükleri hayatımızdan söküp attığımız anda başarıya giden yolu keşfetmiş oluruz. Bir de bunların etkili olabilmesi için bunları silip atın diyen kişinin de güncel yaşamında kullanmaması gerekir' dedi.


İŞTE ALTIN SÖZCÜKLER

   Hayatımızdan silip atacağımız kelimeler yerine insanları umutlandıran, olumsuzluk içermeyen, yapıcı kelimelerin seçilmesi gerektiğini kaydeden Nugay, 'Yapamam yerine yapabilirim kullanılabilir. Zaman oluşturabilirim, kesinlikle, neden olmasın, öğrenebilirim, bu defa oluyor ve şimdi kelimelerini kullanmalıyız. Bunların hayatımızı ve hitap ettiğimiz kişiler üzerindeki etkisini kısa sürede görebiliriz' dedi.
  Derste, daha önce toplum önünde hiç konuşmamış bir kursiyer aldığı eğitimin ardından konuşmacılara hitap etti. Kursiyer Nugay'a üzerinde 'Bir Düşün Olsun' yazılı hediye verdi. 


KİŞİSEL GELİŞİM İNSAN HAYATINDA BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
   Denizli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüdaverdi Otaklı da eğitim hakkında bilgi vererek, ''Denizli Belediyesi olarak eğitime her alanda destek vermeye devam ediyoruz. Bu kapsamda vatandaşlarımıza yönelik ücretsiz kurslar düzenleyerek eğitim almalarını sağlıyoruz. Kasım ayının ilk haftasında başlayan ve Ocak ayı sonunda bitecek olan kurslarımıza bu güne kadar 200 civarında kursiyerimiz katıldı. Artık günümüzde kişisel gelişim oldukça büyük bir önem teşkil etmeye başladı." dedi.Etkinlik ve Eğitim Takvimi

Kuantum Farkındalık

Farkındalık Nedir (Bilinenin aksine) Farkındalık Katmanları ( Farkındalık Hiyerarşisi ) Farkındalık Yoksunluğu ve Acı Acı nasıl oluşur ( Istırap) Gözlemci misin, Analizci mi? Yaşam ve Ölüm Döngüsü Zihnin Sağaltılması, Medidatif Uygulamalar İçindeki İnsan Ol Merkez Sensin An ve İnsan Ân'ı tanı, tanımla, anla ve hakkıyla yaşa l! Sırrını Bilmeyene Zaman Zindandır, Bilene Seyran İyiliğini Fark Et, Yol Kolaylaşsın

inceleyin
Değişimin Nurlu Anahtarı - DNA

Yaratıcı gücün bedensel varlığımızı bin bir nakış, yüz binler sanat ve milyarlarca şifre ile yaratmış olduğu artık kimse için bir sır değildir. İnsan bedeni öylesine gizemli ve sırlı bir kitap olarak yazılmıştır ki, bugün o sırların keşfedilebilmesi gibi bir imkan ile karşı karşıya bulunmaktayız. Genlerimizin bu süreçte nasıl ve neyden etkilendiğini bilmek elbette hayatımızı kolaylaştıracaktır. DNA-Değişimin Nurlu Anahtarı programı özgün ve mistik içeriği ile bize bu yolu ve bu yolda yol almanın kodlarını sunmaktadır.

inceleyin
Yaşamın Gizli Mimarı - Bilinçaltı

İnsanın yapması gereken en önemli şey, kendisine bu muhteşem krediyi açan ve ihsanda bulunan Yaradan’ının sistemi nasıl çalışıyor anlamak ve yararlanmak. Zaten dikkatli bir şekilde baktığınızda tarihteki inanılmaz tüm icat, keşif ve buluşların hikayelerinde mucize diye adlandırılan detaylar vardır. İşte bu, bilinçaltının gücünü devreye sokabilmiş insanların yaşamış olduğu kolaylık ya da mazhar oldukları ihsan olarak değerlendirilebilir.

inceleyin
Kuantum Niyet & Kuantum Şifa

İnsan bedensel yolculuk yapan bir ruhtur. Aslı ruh olan insanın aslında tüm problemleri en başta kendisini yanlış tanımasından ve yanlış tanımlamasından kaynaklanmaktadır. Zaten tüm yanlışlar başlangıçlarla ilgilidir. Kendini bir beden olarak gören insanın dış dünya ile tüm bağı ve ilişkisi bedensel bir içerikle sınırlı kalmaya mahkum olmaktadır

inceleyin
DKD Gelişim Programı

Bu program, DKD-Temel eğitimi ile kazanılan farkındalık ve donanımların karakterimizde yerleşik hale gelmesi, neredeyse tüm reflekslerimizin bu farkındalık seviyesiyle oluşması ve en mühimi 7/24 sürekli derin farkındalık halinin devam ederek hep öğrenmek, hep fark etmek ve akış ve kabul dengesini daim tutmamızı sağlamayı hedeflemektedir.

inceleyin
KUANTUM DÜŞÜNCE KUR’AN-TUM YORUM

Newton ile temelleri atılan mekanik fizik kuramı, evreni mekanik ve kütlesel bir sistem olarak algılama esası üzerine dayanıyordu. Ağırlık, kütle, yerçekimi ve optik yasaları keşfeden Newton’un mekanik fizik anlayışı daha sonra hem felsefi olarak yaşamsal bir karşılık hem de teknolojik olarak endüstri devriminin oluşmasıyla karşılık bulmuştur.

inceleyin