Değişim, yaratılışın ilâhî bir kuralıdır. Direnmeyin yeter
Enver NUGAY

Bizden Haberler

Konuşmak İster Misiniz ?

Hayatın içine sokulduğu süreç ne yazık ki ölçme ve değerleme üzerine kurulmuş. Bu durumda eğer gözlemlenebilen ve onay görmüş bir başarınız yoksa ya da kabul görmüş sosyal bir resminiz yoksa, dünyanın yani sosyal çevrenizin sizi yok saydığını düşünebilirsiniz. Oysa dünyadaki varlığımız başarılı veya mutlu olmakla değil “farkında” olup olmamakla anlam kazanabilir. Başarı, bu gerçeği hayatının ortasına koymayı başarabilmektir. Kişisel farkındalığını gerçekleştirmiş bir insan, belki mutlu değildir ama kesinlikle huzurludur. Belki başarılı da sayılmaz ama yaşam amacını bilerek yaşar.

İnsanın içsel huzur ve başarısı gerçek bir içsel keşfin sonucudur. Bunu sağlamak bazen bir rehberin varlığıyla mümkündür. Size sizi gösteren, içinizdekine kör olmaktan, dışınızdakilere nankör olmaktan sizi kurtaracak olan bir rehber. Anlaşılma ihtiyacınızı gerçekten karşılayabilecek bir rehber. Size ilham ve cesaret verebilecek bir rehber.

Şüphesiz ki kelimeler büyü gibidir. Bizi kuşatan dünyanın tüm illüzyonlarından kelimelerin büyüsü ile kurtulmak mümkündür. Farkında olmadan içinde bulunduğumuz konuşmaların harap ettiği hayatlardan, farkında olarak yaptığımız ve hayatımızı yeniden imar eden konuşmalara yönelerek yeni bir “sen” olabilirsin. 

Unutma! Kelimelerin gücünü bilmeyen, insanların gücünü bilemez.

Konuşmak isterseniz, beklerim.

Enver Nugay

Zihin Mentörü-Sosyolog

30 dk.lık online sohbetimize katılmak isterseniz 0 554 171 23 10 (Büşra Aycan) nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.Etkinlik ve Eğitim Takvimi

Değişimin Nurlu Anahtarı - DNA

Yaratıcı gücün bedensel varlığımızı bin bir nakış, yüz binler sanat ve milyarlarca şifre ile yaratmış olduğu artık kimse için bir sır değildir. İnsan bedeni öylesine gizemli ve sırlı bir kitap olarak yazılmıştır ki, bugün o sırların keşfedilebilmesi gibi bir imkan ile karşı karşıya bulunmaktayız. Genlerimizin bu süreçte nasıl ve neyden etkilendiğini bilmek elbette hayatımızı kolaylaştıracaktır. DNA-Değişimin Nurlu Anahtarı programı özgün ve mistik içeriği ile bize bu yolu ve bu yolda yol almanın kodlarını sunmaktadır.

inceleyin
Yaşamın Gizli Mimarı - Bilinçaltı

İnsanın yapması gereken en önemli şey, kendisine bu muhteşem krediyi açan ve ihsanda bulunan Yaradan’ının sistemi nasıl çalışıyor anlamak ve yararlanmak. Zaten dikkatli bir şekilde baktığınızda tarihteki inanılmaz tüm icat, keşif ve buluşların hikayelerinde mucize diye adlandırılan detaylar vardır. İşte bu, bilinçaltının gücünü devreye sokabilmiş insanların yaşamış olduğu kolaylık ya da mazhar oldukları ihsan olarak değerlendirilebilir.

inceleyin
Kuantum Niyet & Kuantum Şifa

İnsan bedensel yolculuk yapan bir ruhtur. Aslı ruh olan insanın aslında tüm problemleri en başta kendisini yanlış tanımasından ve yanlış tanımlamasından kaynaklanmaktadır. Zaten tüm yanlışlar başlangıçlarla ilgilidir. Kendini bir beden olarak gören insanın dış dünya ile tüm bağı ve ilişkisi bedensel bir içerikle sınırlı kalmaya mahkum olmaktadır

inceleyin
DKD Gelişim Programı

Bu program, DKD-Temel eğitimi ile kazanılan farkındalık ve donanımların karakterimizde yerleşik hale gelmesi, neredeyse tüm reflekslerimizin bu farkındalık seviyesiyle oluşması ve en mühimi 7/24 sürekli derin farkındalık halinin devam ederek hep öğrenmek, hep fark etmek ve akış ve kabul dengesini daim tutmamızı sağlamayı hedeflemektedir.

inceleyin
KUANTUM DÜŞÜNCE KUR’AN-TUM YORUM

Newton ile temelleri atılan mekanik fizik kuramı, evreni mekanik ve kütlesel bir sistem olarak algılama esası üzerine dayanıyordu. Ağırlık, kütle, yerçekimi ve optik yasaları keşfeden Newton’un mekanik fizik anlayışı daha sonra hem felsefi olarak yaşamsal bir karşılık hem de teknolojik olarak endüstri devriminin oluşmasıyla karşılık bulmuştur.

inceleyin
Bin ben vardır bende benden içeri

Neden hayatımızın en büyük sorunu “istikrarsızlık”tır. Neden defalarca karar değiştirir ya da aldığımız kararları bir türlü uygulayamayız. Ya da neden bazen kendimizi tanıyamayız. Verdiğimiz sözler neden bazen önemini kaybeder. Hayatımızın en önemli şeyi ya da vazgeçilmezimiz olan kişi/lerden nasıl olur da bir anda vazgeçeriz. Neden bazen en yakınlarımızdan “artık seni tanıyamıyorum” benzeri sözler işitiriz.

inceleyin