Bizden Haberler

Konuşmak ister misiniz ?

Hayatın içine sokulduğu süreç ne yazık ki ölçme ve değerleme üzerine kurulmuş. Bu durumda eğer gözlemlenebilen ve onay görmüş bir başarınız yoksa ya da kabul görmüş sosyal bir resminiz yoksa, dünyanın yani sosyal çevrenizin sizi yok saydığını düşünebilirsiniz. Oysa dünyadaki varlığımız başarılı veya mutlu olmakla değil “farkında” olup olmamakla anlam kazanabilir. Başarı, bu gerçeği hayatının ortasına koymayı başarabilmektir. Kişisel farkındalığını gerçekleştirmiş bir insan, belki mutlu değildir ama kesinlikle huzurludur. Belki başarılı da sayılmaz ama yaşam amacını bilerek yaşar.

İnsanın içsel huzur ve başarısı gerçek bir içsel keşfin sonucudur. Bunu sağlamak bazen bir rehberin varlığıyla mümkündür. Size sizi gösteren, içinizdekine kör olmaktan, dışınızdakilere nankör olmaktan sizi kurtaracak olan bir rehber. Anlaşılma ihtiyacınızı gerçekten karşılayabilecek bir rehber. Size ilham ve cesaret verebilecek bir rehber.

Şüphesiz ki kelimeler büyü gibidir. Bizi kuşatan dünyanın tüm illüzyonlarından kelimelerin büyüsü ile kurtulmak mümkündür. Farkında olmadan içinde bulunduğumuz konuşmaların harap ettiği hayatlardan, farkında olarak yaptığımız ve hayatımızı yeniden imar eden konuşmalara yönelerek yeni bir “sen” olabilirsin. 

Unutma! Kelimelerin gücünü bilmeyen, insanların gücünü bilemez.

Konuşmak isterseniz, beklerim.

Enver Nugay

Zihin Mentörü-Sosyolog

30 dk.lık online sohbetimize katılmak isterseniz 0 554 171 23 10 (Büşra Aycan) nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.
İnsanlar yaşantılamak istemedikleri şeylere kulaklarını da tıkarlar
Enver NUGAY