Eserleri

EserleriElinizdeki kitap sizi, bir gün öleceğinize ikna etmek vedünyanın geldiğimiz yer değil, geçtiğimiz bir yer olduğunu ve dünyayı böyle algılayamayanların yaşayacakları sıkıntıdan onları kurtaracak bir ufuk oluşturabilmek amacıyla yazılmıştır. Tüm başarı ve kariyer planlarını dünya hayatıyla sınırlandırmak,  hayatın en potansiyel iddası olan “ sonsuzluğa “ karşı ilgisiz kalmak sağlıklı bir zihnin içine düşmekten çekineceği bir girdaptır. Hayatın doğası, ölümü bir ”virgül“ olarak kabul eder. Ama asla ölüm  bir “nokta” değildir, olamaz da...Gerçek başarı, çok para kazanmak, çok ün kazanmak yada çok hayran edinmek değildir. Gerçek başarı “bir gün öleceğini her gün düşünerek yaşayabilmektir”

Bu kitap, mezar taşınıza yazılacak satırlara sizden başkası karar veremesin diye yazıldı. Bu kitap, hayatınızın devam ettiği her an,ölümü aklınızda tutmanızın yaşamınızın kalitesini artırması için yazıldı.  Bu kitap, hoyrat bir şekilde mezarınıza konulduğunuzda, yolculuğunuzun geri kalan kısmından korkmamanız için yazıldı.  “Elinizdeki kitap sizi, size hayatın tüm güzergah ve evrelerinde rehberlik edebilme gücüne sahip tek bir kitaba yaklaştırmak için yazıldı”Etkinlik & Egitim Takvimi

DKD Gelişim Programı

Bu program, DKD-Temel eğitimi ile kazanılan farkındalık ve donanımların karakterimizde yerleşik hale gelmesi, neredeyse tüm reflekslerimizin bu farkındalık seviyesiyle oluşması ve en mühimi 7/24 sürekli derin farkındalık halinin devam ederek hep öğrenmek, hep fark etmek ve akış ve kabul dengesini daim tutmamızı sağlamayı hedeflemektedir.

bunu incelemelisin
KUANTUM DÜŞÜNCE KUR’AN-TUM YORUM

Newton ile temelleri atılan mekanik fizik kuramı, evreni mekanik ve kütlesel bir sistem olarak algılama esası üzerine dayanıyordu. Ağırlık, kütle, yerçekimi ve optik yasaları keşfeden Newton’un mekanik fizik anlayışı daha sonra hem felsefi olarak yaşamsal bir karşılık hem de teknolojik olarak endüstri devriminin oluşmasıyla karşılık bulmuştur.

bunu incelemelisin
Bin ben vardır bende benden içeri

Neden hayatımızın en büyük sorunu “istikrarsızlık”tır. Neden defalarca karar değiştirir ya da aldığımız kararları bir türlü uygulayamayız. Ya da neden bazen kendimizi tanıyamayız. Verdiğimiz sözler neden bazen önemini kaybeder. Hayatımızın en önemli şeyi ya da vazgeçilmezimiz olan kişi/lerden nasıl olur da bir anda vazgeçeriz. Neden bazen en yakınlarımızdan “artık seni tanıyamıyorum” benzeri sözler işitiriz.

bunu incelemelisin
DKD Temel Gelişim Programı

İnsan kimdir ? Anlam Arayışı Düş ve Düşünce Farkındalık Nedir ? Farkındalık Bilinci Öz-Ego Temel İnançlar Olumlu Düşünce'nin Gücü Söz Söyleme Sanatı Etkileme Teknikleri

bunu incelemelisin
İnsanın Keşif Rehberi

İnsanın yaratılışı ile başlayan bir arayışı vardır… Bu arayış, bazen bir ömür sürer… Aradığı, bir şey de olsa, bir kişi de olsa, özeti bir “anlam”dır… İnsan, aslında bir anlam arayışı içindedir… Anlamlı bir şekilde yaşamak için yaratılmış olan insan, yaratılışındaki anlamı bulmak için yaşar! Bunu bazen bilerek bazen de bilmeden yapar… Bu anlamı bulamayan, bu anlamla buluşamayan insanın, bulduğu ve buluştuğu hiçbir şey onu mutlu ve huzurlu edemeyecektir…

bunu incelemelisin
Toplum önünde konuşmanın sırları

İnsanın konuşurken yaydığı enerjinin bir var etme ve üretme enerjisi olduğunu fark etmesiyle birlikte hayatında bir çok mucize ve olağanüstülük gerçekleşmeye başlar. Zira, kelimeler ilahî varlıklardır ve ilahî güce sahiptirler. Bunun farkındalığını yaşayan her insan bu ilahî gücü kullanmaya başlar. Söz Sultanlığı programı gerek entelektüel içeriği ve teorik bilgileri ile gerekse neşeli uygulama ve provaları ile sizleri birer Söz Sultanı olma yolunda sözünü ettiğimiz farkındalık seviyesine ulaştıracaktır.

bunu incelemelisin

Anlamını kaybeden insan aslında herşeyini kaybetmiştir
Enver NUGAY